ŽIVI ZAZNAMKI

SIQHA

Slovensko združenje quarter konja

Prispevki v kategoriji ‘Novosti’

JANUAR: 

Delavnica: Katerikoli konjev in jahačev problem 21.1.


FEBRUAR: 

Predavanje: Žrebitev – oskrba kobile in žrebeta pred in po žrebitvi 25.2.


MAREC: 

2 dnevna delavnica: Trail, Western Pleasure, Horsemanship in Ranch Riding  s Karin Prevedel 11. – 12.3.


APRIL: 

Delavnica: Ali sem dovolj pripravljen na prvo tekmo? – prestavljena na maj


MAJ: 

Delavnica: Ali sem dovolj pripravljen na prvo tekmo? 27.5.

Tekma za DP SIQHA: Ranch Ložar 28.5. *****Tekma je predstavljena na  25.6., Grad Prestranek*****


JUNIJ: 

Tekma za DP SIQHA: Grad Prestranek 25. 6. 


JULIJ: 

Horsemanship Camp 30.6. – 2.7.

Delavnica: Priprava konja pred tekmo in popravki po tekmi 22. 7., Grad Prestranek 


AVGUST:

Delavnica: Reining

Tekma za DP SIQHA: Golden Ranch 13. 8.


SEPTEMBER: 

Delavnica: Kako pripraviti konja na rejsko razstavo?

Tekma za DP SIQHA: Ranč Prebil 9. 9.

Tekma za DP SIQHA: Ranch Bloke 17.9.


OKTOBER: 

Delavnica: Nega kopit in razlike o kovanju za potrebe različnih disciplin

Dan ameriškega quarter konja -rejska razstava 21. – 22. 10.


NOVEMBER: 

Poljubna delavnica na željo članov


Izvedli bomo še eno tekmo v organizaciji SIQHA (datum še ni znan).

Datumi dogodkov se lahko še spremenijo, neznani datumi bodo objavljeni naknadno.

Horsemanship Walk &Trot

  1. Anja Golob – Tic Tac Taris 70       
  2. Marlene Ivančič – Sunlight Sun Glo 68       

Horsemanship Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Spat Olena 75
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 72
  3. Ana Kastelic – Tic Tac Taris 71
  4. Ula Brzovič Ciglrat – Sandhill Sugar Chic 68
  5. Kim Janežič – Dry Midnight Badger 65
  6. Ana Potočnik – Last Hollywood Queen 40

 Horsemanship novice 

  1. Matic Zobavnik – Last Hollywood Queen 68       
  2. Martina Ivančič – Sunlight Sun Glo 62,5    
  3. Martina Ivančič – Denebola Side Bars T 54       

 Horsemanship Amateur

  1. Primož Šinkovec – Zippo Chic Please 70       
  2. Tajda Marenk – Century Tabasco 60       

           Marusa Flajs – Jeronimo Chic          0

 Horsemanship Open

  1. Aljaž Urbiha – Special Night Dancer 70
  2. Gal Grahelj – Mr mungo 69,5    
  3. Tadej Klaužar – GK War Leo Gunsmoke 67,5    
  4. Tajda Marenk – Century Tabasco 62,5    

Trail Youth

  1. Ana Potočnik – Tic Tac Taris 69,5
  2. KIM JANEZIC – Dry Midnight Badger 68       
  3. Ana Kastelic – Tic Tac Taris 64       

Trail Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco      53       

Trail Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 64,5    

Ranch Riding Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Spat Olena 68,5    
  2. KIM JANEZIC – Dry Midnight Badger 68       
  3. Ana Kastelic – Tic Tac Taris 63,5    
  4. Urša Kepa – GK Dreamboy 60       

Ranch riding novice

  1. Urša Kepa – GK Dreamboy 58,5    

Ranch Riding Amateur

  1. Marusa Flajs – Jeronimo Chic 68,5    

 Ranch Riding Open

  1. Aljaž Urbiha – Special Night Dancer 70,5
  2. Gal Grahelj – Mr mungo 67       
  3. Tadej Klaužar – GK War Leo Gunsmoke 66,5    

Reining Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Spat Olena 66,5
  2. Ula Brzovič Ciglar – Sandhill Sugar Chic 66     

Reining Novice
 
  
1. Marusa Flajs – Puro Chic Fritz 67,5

   2. Ula Brzovič Ciglrat – Sandhill Sugar Chic 65,5    

 Lucija Kljun – Miss Spat Olena   0      

Reining Amateur

  1. Marusa Flajs – Jeronimo Chic 69

Marusa Flajs – Puro Chic Fritz          0         

Ula Brzovič Ciglar – Sandhill Sugar Chic     0         

Reining Open

  1. Gal Grahelj – Jeronimo Chic 70
  2. Gal Grahelj – Mr mungo 68,5    

          Marusa Flajs – Puro Chic Fritz           0         


Izven konkurence

Horsemanship Walk &Trot

  1. Lara Miklič – Princ secondo (IK) 69
  2. Stefi Zdovc – Luna (IK) 50       
  3. Robin Zdovc – Eleana (IK) 45

Horsemanship Youth

  1. Monika Kočar – Lipe (IK) 63,5    
  2. Nuša Gradišek – Lady Lipa (IK) 63       

Ranch riding youth

  1. Nuša Gradišek – Lady Lipa (IK) 69
  2. Monika Kočar – Lipe (IK) 63 ,5
  3. Robin Zdovc – Eleana (IK) 42,5

Reining L

  1. Aljaž Urbiha – Special Night Dancer          67       

Trail Youth

  1. Nuša Gradišek – Lady Lipa (IK) 65       
  2. Monika Kočar – Lipe (IK) 63,5

 

Ocenjevalni listi 1.tekma DP Grad Prestranek 25062017

Vljudno vabljeni na tekmovanje za
DP SIQHA na Gradu Prestranek, Prestranek,
v nedeljo, 25.6.2017, od 9.00 ure naprej!

Western competition for SIQHA Championship,
Grad Prestranek, Prestranek,
Sunday, June 25th 2017, from 9.00 a.m.

Tekmovanje za DP SIQHA se organizira skladno z aktualnim Pravilnikom za western tekmovanja pod okriljem SIQHA. AQHA rules apply for the competition.

Sodnik/Judge: Natasha Oschounig (AT)

Konje mora obvezno spremljati ID z vpisanim negativnim IAK izvidom!
Coggins test for horse is mandatory!!

Obvezna elektronska prijava najkasneje do četrtka, 22.6.2016 do polnoči!

Prijavo na tekmo lahko opravite na spodnji povezavi:

Elektronska prijava na 1.tekmo za DP SIQHA 2017

Rezervacija boksov na: info@siqha.si

Cena za boks – 20 EUR na dan, konje ob obvezni predhodni najavi lahko pripeljete že v soboto.

Več info: Kontaktna oseba Marjan Flajs 041 606 154, Tone Godec  031 792 446

 

Razpisane so discipline po programu SIQHA in točke štejejo za DP SIQHA. Rezultati poskusnih disciplin Reining L in Western pleasure open ne štejejo za točke DP.

Štartnina za kategoriji W&T in Youth ter Reining L in Western Pleasure 10€, Amateur, Novice in Open 20€+ 5€ sodniške takse.
Entry fee in W&T, Youth, Reining L, Western Pleasure 10€, Amateur, Novice and Open 20€ + 5€ judge fee.

 

Seznanite se z novostmi v  Paket za organizacijo tekem za DP SIQHA 2017 

 

ZAČETEK OB 9.00:

  1. REINING YOUTH (vzorec/pattern 5)
  2. HORSEMANSHIP W&T
  3. HORSEMANSHIP YOUTH
  4. REINING L (vzorec/pattern 5)
  5. REINING NOVICE (vzorec/pattern 7)
  6. RANCH RIDING YOUTH (vzorec/pattern 1)
  7. RANCH RIDING NOVICE (vzorec/patteren 2)
  8. RANCH RIDING AMATEUR (vzorec/pattern 3)
  9. RANCH RIDING OPEN (vzorec/pattern 4)

KOSILO

  1. TRAIL YOUTH
  2. TRAIL NOVICE
  3. TRAIL AMATEUR
  4. TRAIL OPEN
  5. REINING AMATEUR (vzorec/pattern 8)
  6. WESTERN PLEASURE OPEN
  7. HORSEMANSHIP NOVICE
  8. HORSEMANSHIP AMATEUR
  9. HORSEMANSHIP  OPEN
  10. REINING OPEN (vzorec/pattern 10)

Vzorci / Patterns:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vabimo vse tekmovalce in organizatorje tekem, da se udeležite sestanka, to sredo 14. 6. 2017 ob 18. uriGasilnem domu Rova pri Radomljah v prvem nadstropju. Na sestanku bomo predstavili spremembe tekmovalnega pravilnika. Po predstavitvi bomo v pogovoru zbrali še morebitne pripombe in predloge glede sprememb.
 
Vabljeni tudi vsi tisti, ki se odločate za pot v tekmovalne vode. Sestanek je za vas odlična priložnost, da spoznate pravilnik tekmovanj in spremembe ter se spoznate s tekmovalci  in SS za šport. Člani SS za šport vam bomo z veseljem odgovorili na vsa vprašanja in poskrbeli, da bo vaš začetek v tekmovalnih vodah čim bolj uspešen.
 
Želimo vam uspešno tekmovalno sezono!