ŽIVI ZAZNAMKI

SIQHA

Slovensko združenje quarter konja

Prispevki v kategoriji ‘Novosti’

DPO-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj in PRO za posamezne pasme konj obveščamo, da bo licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2019 potekalo 13. in 14. februarja 2019 na Veterinarski fakulteti, Cesta v Mestni Log 47, 1000 Ljubljana.

Vabimo vas, da pripeljete svoje žrebce pasme ameriški quarter konj, appaloosa konj in ameriški paint konj  na licenciranje v sredo 13. februarja 2019 ob 11 uri.

 Za licenciranja izven razpisanih rokov, stroške licenciranja nosijo lastniki privedenih žrebcev.

Žrebci, privedeni na pregled morajo imeti veljaven Identifikacijski dokument z urejenim lastništvom ter vpisanimi predpisanimi preiskavami na infekciozno anemijo kopitarjev (IAK) in virusni arteritis (KAK). Pri žrebcih, ki jih bo na pregledu in odbiri komisija potrdila, bo potrebno opraviti še preiskavo na CEM.

Vsem žrebcem, ki bodo kot plemenjaki priznani prvič, bo potrebno opraviti tudi androloški pregled semena v skladu s Pravilnikom o razmnoževanju domačih živali.

Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na ss.reja@siqha.si

Tadej Klaužar   +386 31 537 145 (ameriški quarter konj)
Tomaž Volk +386 41 537 809 (appaloosa konj)
Janez Kastelic + 386 41 513 829 (ameriški paint konj)

ali  na DPO VF-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, telefon-01 4779385.

 

Še nekaj dodatnih pojasnil:

POGOJI ZA LICENCIRANJE ŽREBCEV

  • V Sloveniji se lahko licencirajo vsi žrebci pasem ameriški quarter konj, ameriški paint konj in appaloosa konj, ki so brez dednih napak, ne glede na njihovo oceno, vendar pa morajo biti ocenjeni.
  • Žrebci se glede na višino ocene razdelijo v dva razreda. Pri vseh javnih objavah licenciranih žrebcev je zraven ostalih podatkov napisan tudi razred, v katerega spada žrebec.
  • Izjemoma lahko žrebec preide iz razreda 2. v razred 1. Lastnik žrebca lahko na SS za rejo poda pisno vlogo in SS na podlagi rezultatov žrebca ( tekmovanja, dobre ocene potomcev,…) odloča, ali žrebec spada v višji kakovostni razred.

POJASNILO SIQHA GLEDE PRIDOBITVE OBVEZNE TELESNE OCENE:

Lastnike žrebcev obveščamo, da se je z oktobrom 2015 spremenila zakonodaja in Pravilnik o razmnoževanju, kjer je po novem zahtevano, da je vsaka plemenska žival registrirana. Registrirani morajo biti tudi žrebci, ki so namenjeni zgolj za lasten pripust. V primeru, da žrebci plemenijo kobile, ki niso last istega gospodarstva, pa je zahtevano, da so uradno licencirani.
Ker je osnovni predpogoj za licenciranje telesna ocena žrebca, vas opominjamo, da morate imeti za veljavno licenco žrebca le tega ocenjenega na uradnem ocenjevanju v organizaciji SIQHA. Telesno ocenjevanje bo SIQHA izvedlo v oktobru na rejski razstavi na Gradu Prestranek. Točen datum ocenjevanja bo določen kasneje.
 

PREDLOŽITEV RODOVNIKA OB ČIPIRANJU

Ob čipiranju žrebeta vsak lastnik doda kopijo rodovnika, na katerem so napisane 4 generacije, ali pa doda kopijo rodovnika matere in očeta. Ti podatki so potrebni za popolno izpolnitev IDja, kjer se vpišejo 4 generacije.

SOBOTA 3.11.2018

Horsemanship Walk &Trot

  1. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 72
  2. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 66
  3. Manca Grilj – Zippo Chic Please 63
  4. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 55
  5. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 50

Horsemanship Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 78
  2. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 74
  3. Urša Kepa – GK Dreamboy 72
  4. Janez Lukman – Zippo Chic Please 70
  5. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 58
  6. Robin Zdovc – Dry Midnight Badger 55
  7. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 50
  8. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 40

Horsemanship Rookie

  1. Urša Kepa – GK Dreamboy72
  2. Brina Dacar – SM taris sunny day66
  3. Taja Trček – RB Antar Country 62       
  4. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 50
  5. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 40        

Horsemanship Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 74     
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 71                        

Horsemanship Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 74    
  2. Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable 72

Trail Youth

  1. Matic Zobavnik – Aint She Unbreakable 70,5    
  2. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68,5
  3. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 58

      Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 0   

Trail Rookie

1. Brina Dacar – SM taris sunny day 66       

Trail Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 68,5    
  2. Tajda Marenk – Century Tabasco 59       

Trail Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 50,5       
      Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable 0        

Ranch Riding Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68,5
  2. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 63,5

 Ranch riding  rookie

  1. Brina Dacar – SM taris sunny day 63
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 59
  3. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 58,5

     

Ranch Riding Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 62                                           

Reining Rookie

 Taja Trček – RB Antar Country 0     

Reining Open

  1. Matic Zobavnik – Antarmiro 70,5    
  2. Lucija Kljun – Miss Spat O Lena 70
  3. Maruša Flajs – Miss Spat O Lena 68,5
  4. Lucija Kljun – Antarmiro 68 

              Taja Trček – RB Antar Country 0    

Reining L

  1. Taja Trček – RB Antar Country 67

TEKMA ZA POKAL ORGANIZATORJA

Horsemanship walk and trot

  1. Pia Okrogar – Luna 60

Horsemanship Youth

  1. Monika Kočar – Lipe 76       

Horsemanship Open

  1. Matej Rudolf – Benjo 60

Trail Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 65

Trail Rookie

  1. Matej Rudolf – Benjo 46,5

Ranch Riding Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 65

Ranch Riding Rookie

  1. Monika Kočar – Lipe 69

Reining L

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 63,5

             Monika Kočar – Lipe  0

ocenjevalni listi sobota

NEDELJA, 4.11.2018

Horsemanship Walk &Trot

  1. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 72
  2. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 70  
  3. Luka Potočnik – Tic Tac Taris            68       
  4. Manca Grilj – Zippo Chic Please 60
  5. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 50
  6. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 40

 

Horsemanship Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim76
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 74
  3. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 72
  4. Robin Zdovc – Dry Midnight Badger 66
  5. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 64
  6. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 60
  7. Janez Lukman – Zippo Chic Please 59
  8. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo  55       
  9. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 50

 

Horsemanship Rookie

  1. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 73
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 70
  3. Brina Dacar – SM taris sunny day 65      
  4. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo  62       
  5. Taja Trček – RB Antar Country 45       
  6. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 40

 

Horsemanship Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 72     

                             

Horsemanship Open

  1. Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable   80       
  2. Tajda Marenk – Century Tabasco 74      

Trail Youth

  1. Matic Zobavnik – Aint She Unbreakable 68,5
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 67       
  3. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 66       
  4. Luka Potočnik – Tic Tac Taris            62       
  5. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 46,5

Trail Rookie

1. Brina Dacar – SM taris sunny day 65,5    

Trail Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 64       
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 63,5    

Trail Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 61,5       
     

Ranch Riding Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68
  2. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 63

Ranch riding  rookie

  1. Urša Kepa – GK Dreamboy 65
  2. Brina Dacar – SM taris sunny day 61,5
  3. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 57,5    

           

Ranch Riding Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 64                                           

Reining Rookie

  1. Taja Trček – RB Antar Country 67            

Reining Open

 

  1. Matic Zobavnik – Anatarmiro 67,5
  2. Lucija Kljun – Anatarmiro 66,5 
  3. Lucija Kljun – Miss Spat O Lena 63,5

       Taja Trček – RB Antar Country   0         

 

TEKMA ZA POKAL ORGANIZATORJA

Horsemanship walk and trot

  1. Pia Okrogar – Luna 65

Horsemanship Youth

  1. Monika Kočar – Lipe 70       

Horsemanship Open

  1. Matej Rudolf – Benjo 72

Trail Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 67,5  
  2. Monika Kočar – Lipe 66       

Trail Rookie

  1. Matej Rudolf – Benjo 55,5

Ranch Riding Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 64,5

Ranch Riding Rookie

  1. Monika Kočar – Lipe 69

Reining L

  1. Monika Kočar – Lipe 67
  2. Matej Rudolf – Benjo 64

       Ada Osolnik – Red Shorty Dry  0      

ocenjevalni listi nedelja

Za nami je že 8. DAN AMERIŠKEGA QUARTER KONJA z rejsko razstavo pasem ameriški quarter konj, ameriški paint konj in appaloosa. Prijavljenih je bilo 30 konjev.

Po predstavitvi vseh posameznikov kategorije/letnika smo povabili vse konje ponovno v jahalnico k fotografiranju in prejemu priznanj – najboljši v kategoriji so prejeli tudi lente.

Vsak izmed razstavljavcev je lahko letos prejel ocenjevalno listo (57 postavk, po katerih konje ocenjujemo po linearnem sistemu ocenjevanja) konja na samem dogodku in tako zastavil vprašanja glede končne ocene konja sodnikoma Markusu Rensingu in Sandri Kuhnke (oba iz DQHA) ter Karolini Jamnik Cerk, ki je zastopala VF v Ljubljani in jima pomagala pri ocenjevanju konj. Vsakemu konju smo v njegov ID dokument vpisali oceno, ki jo je prejel.

 

 

 

 

 

 

Tudi letos smo izbirali najboljši par. Z leta v leto se nivo predstavitve konj viša. Letos smo imeli veliko dobrih parov – konji so bili pripravljeni in urejeni, prav tako njihovi lastniki, skupaj so delovali kot celota. Tokrat sta naslov “Najboljši par” osvojila Alen Leban in Ruj Leban z ocenjevanjem žrebice letnik 2018 Jaba Four Socks. 

 

 

 

 

 

 

 

Na samem dogodku smo imeli tudi dve predavanji in sicer v soboto nam je dr.Karolina Jamnik Cerk predavala o strukturi in pomenu rodovne knjige, ki je v nastajanju tudi za ameriške pasme. Gospod Rensing pa nam je v nedeljo predaval o gensko prenosljivih boleznih in testiranjih konj. Zahvaljujemo se obema predavateljema, zavedamo se, da nas bo le kontinuirano izobraževanje pripeljalo na višjo raven. 

 

 

 

 

 

 

Oglejte si, kdo je letos predstavil svoje konje, svojo rejo in kakšne ocene so prejeli konji- Ocene rejske razstave 2018

 

 

 

 

 

 

Čestitke in zahvala prav vsem, ki ste se dogodka udeležili kot razstavljavci ali zgolj kot gledalci!

Vljudno vabljeni na tekmovanje za
DP SIQHA na Grad Prestranek
v  soboto, 3.11.2018 in 
nedeljo, 4.11. 2018 s pričetkom ob 9.00 uri
Western competition for SIQHA Championship,
Grad Prestranek,
Saturday and Sunday, November 3rd and 4th 2018!

Tekmovanje za DP SIQHA se organizira skladno z aktualnim Pravilnikom za western tekmovanja pod okriljem SIQHA. AQHA rules apply for the competition.

Sodnik/Judge: g.Hannes Gaube (AT)

Konje mora obvezno spremljati ID z vpisanim negativnim IAK izvidom!
Coggins test for horse is mandatory!

Prosimo, če se prijavite na obe tekmi LOČENO. Žal je malo več vnosa podatkov, vendar bi bilo tehnično preveč zahtevno tekmi združiti v en dokument. Prijavi na obe tekmi lahko opravite na spodnjih povezavah:

Elektronska prijava na sobotno tekmo, 3.11.2018

Elektronska prijava na nedeljsko tekmo, 4.11.2018

prosimo za elektronske prijave za oba tekmovalna dneva do najkasneje četrtka, 1.11.2018 do polnoči!

Razpisane so discipline po programu SIQHA in točke štejejo za DP SIQHA. Rezultati poskusnih disciplin Reining L in Western pleasure open ne štejejo za točke DP.

Po lanskem poskusu FreeStyle discipline bomo to seveda ponovili, saj smo se imeli fenomenalno in vsi po vrsti ste presenetili. Vendar letos vnaprej opozarjamo, da v svojo točko vključite obvezno opremo za mlajše od 18 let- ČELADO!!! 

ŠTARTNINE:

SOBOTA:

Štartnina za kategoriji W&T in Youth 10€, Amateur, Rookie in Open 20€+ 5€ sodniške takse.
Entry fee in W&T and Youth 10€, Amateur, Rookie and Open 20€ + 5€ judge fee.

Štartnine za disciplino FreeStyle ni.

NEDELJA:

Štartnina za kategoriji W&T in Youth BREZPLAČNO!!, Amateur, Rookie in Open 10€+ 5€ sodniške takse.
Entry fee in W&T and Youth FREE!!, Amateur, Rookie and Open 10€ + 5€ judge fee.

Rezervacija boksov: info@siqha.si

Dodatne informacije: Marjan Flajs, 041 606 154, Zdene Zobavnik 041 648 484, Tamara Drobež 031 557 008

SOBOTA 3.11.18, ZAČETEK OB 9.00:

1. REINING YOUTH (vzorec/pattern 6)
2. HORSEMANSHIP W&T
3. HORSEMANSHIP YOUTH
4. REINING L (vzorec/pattern 9)
5. REINING ROOKIE (vzorec/pattern 8)
6. RANCH RIDING YOUTH (vzorec/pattern 2)
7. RANCH RIDING ROOKIE (vzorec/ pattern 3)
8. RANCH RIDING AMATEUR (vzorec/pattern 1)
9. RANCH RIDING OPEN (vzorec/pattern 4)

KOSILO/LUNCH

10. TRAIL YOUTH
11. TRAIL NOVICE
12. TRAIL AMATEUR
13. TRAIL OPEN
14. WESTERN PLEASURE OPEN
15. REINING AMATEUR (vzorec/pattern 10)
16. HORSEMANSHIP NOVICE
17. HORSEMANSHIP AMATEUR
18. HORSEMANSHIP OPEN
19. REINING OPEN (vzorec/pattern 3)

 

NEDELJA 4.11.18, ZAČETEK OB 9.00:

1. REINING YOUTH (vzorec/pattern 5)
2. HORSEMANSHIP W&T
3. HORSEMANSHIP YOUTH
4. REINING L (vzorec/pattern 7)
5. REINING ROOKIE (vzorec/pattern 6)
6. RANCH RIDING YOUTH (vzorec/pattern 5)
7. RANCH RIDING ROOKIE (vzorec/ pattern 2)
8. RANCH RIDING AMATEUR (vzorec/pattern 4)
9. RANCH RIDING OPEN (vzorec/pattern 3)

KOSILO/LUNCH

10. TRAIL YOUTH
11. TRAIL NOVICE
12. TRAIL AMATEUR
13. TRAIL OPEN
14. WESTERN PLEASURE OPEN
15. REINING AMATEUR (vzorec/pattern 11)
16. HORSEMANSHIP NOVICE
17. HORSEMANSHIP AMATEUR
18. HORSEMANSHIP OPEN
19. REINING OPEN (vzorec/pattern 1)

Vzorci:

HORSEMANSHIP AMATEUR-sobota

HORSEMANSHIP OPEN – sobota

HORSEMANSHIP ROOKIE – sobota

HORSEMANSHIP WALK&TROT – sobota

HORSEMANSHIP YOUTH – sobota

TRAIL AMATEUR – sobota

TRAIL OPEN – sobota

TRAIL ROOKIE – sobota

TRAIL YOUTH – sobota

Reining L Vzorec 9 – sobota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HORSEMANSHIP AMATEUR – nedelja

HORSEMANSHIP ROOKIE – nedelja

HORSEMANSHIP OPEN – nedelja

HORSEMANSHIP WALK&TROT – nedelja

HORSEMANSHIP YOUTH – nedelja

TRAIL AMATEUR – nedelja

TRAIL ROOKIE – nedelja

TRAIL OPEN – nedelja

TRAIL YOUTH – nedelja

Reining L Vzorec 7 – nedelja