ŽIVI ZAZNAMKI

SIQHA

Slovensko združenje quarter konja

Prispevki v kategoriji ‘~ ~ DOGODKI SIQHA 2019 ~ ~’

Vabimo vas na PRVI SLOVENSKI HORSEMANSHIP KAMP
na Gradu Prestranek od 15.3.-17.3.2019

PRIJAVE SO ODPRTE IN MOŽNE DO 8.3.2019, zato si čim prej zagotovite svoje mesto!

Sprejmemo do 15 udeležencev, možen bo tudi ogled klinike (za ogled prijava ni potrebna)

V letošnjem letu smo se v SIQHA-ju odločili organizirati prvi slovenski horsemanship kamp, saj menimo, da imamo v Sloveniji kar nekaj zelo dobrih in uspešnih jahačev in trenerjev z znanji in izkušnjami s področja treninga konj in tekmovanj.

Kamp bo potekal pod vodstvom Jureta Ponikvarja, Eve Prašnikar in Aljaža Urbihe.

Prijavite se lahko tisti, ki:
• želite nadgraditi vaše splošno znanje jahanja,
• bi radi spoznali posamezne discipline in razmišljate o tekmovalni karieri,
• ste na začetku tekmovalne kariere,
• segate po najvišjih rezultatih.

Cena klinike (z vključenim boksom) je za člane SIQHA 170€, za nečlane pa 200€.

Prijavite se lahko s priloženo prijavnico, ki jo pošljete izpolnjeno na naslov info@siqha.si

Prijava je veljavna ob plačilu zneska udeležbe na TRR SIQHA, več v priloženi prijavnici Prijavnica SLO HC KAMP.

Vabimo vas na redni letni zbor članov Slovenskega združenja quarter konja, ki bo

 

v soboto, 16. februarja 2019, ob 18.00 uri

v Kulturnem domu Radomlje, Prešernova 43, Radomlje.

 

DNEVNI RED:

  1. Otvoritev in pozdrav
  2. Izvolitev organov zbora članov
    • delovnega predsedstva
    • zapisnikarja in dveh overovateljev zapisnika
    • verifikacijske komisije
  3. Poročila o delovanju združenja v letu 2018
    • poročilo predsednika
    • blagajniško poročilo
    • poročilo nadzornega odbora
    • poročilo disciplinske komisije
    • poročila strokovnih svetov
  4. Razprava po poročilih
  5. Potrditev letnega poročila o poslovanju društva za leto 2018
  6. Razrešitev  in imenovanje  novega člana upravnega odbora
  7. Program dela in finančni plan za leto 2019
  8. Potrditev programa dela in finančnega plana za leto 2019
  9. Članstvo in članarina 2019
  10. Razno

Uradnem delu zbora bo sledila razglasitev in podelitev priznanj najboljšim v letu 2018 na tekmovalnem in rejskem področju ter prijetno druženje ob pogostitvi! 

Ne pozabite, da se na zboru lahko včlanite ali poravnate članarino za tekoče leto. Vsi lastniki konj, ki imate ocenjene konje iz rejskih razstav SIQHA in nimate vpisanih telesnih ocen, lahko izkoristite to priložnost in s seboj prinesete identifikacijske dokumente konja, v katere bomo vpisali telesne ocene konj.

 Vljudno vabljeni!

POMEMBNO!!! nov termin za licenciranje!!!!

DPO-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj in PRO za posamezne pasme konj obveščamo, da bo licenciranje žrebcev za plemenilno sezono 2019 potekalo 7.marca 2019 na Veterinarski fakulteti, Cesta v Mestni Log 47, 1000 Ljubljana.

Vabimo vas, da pripeljete svoje žrebce pasme ameriški quarter konj, appaloosa konj in ameriški paint konj  na licenciranje v četrtek 7.marca 2019 ob 10.30 uri.

 Za licenciranja izven razpisanih rokov, stroške licenciranja nosijo lastniki privedenih žrebcev.

Žrebci, privedeni na pregled morajo imeti veljaven Identifikacijski dokument z urejenim lastništvom ter vpisanimi predpisanimi preiskavami na infekciozno anemijo kopitarjev (IAK) in virusni arteritis (KAK). Pri žrebcih, ki jih bo na pregledu in odbiri komisija potrdila, bo potrebno opraviti še preiskavo na CEM.

Vsem žrebcem, ki bodo kot plemenjaki priznani prvič, bo potrebno opraviti tudi androloški pregled semena v skladu s Pravilnikom o razmnoževanju domačih živali.

Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na ss.reja@siqha.si

Tadej Klaužar   +386 31 537 145 (ameriški quarter konj)
Tomaž Volk +386 41 537 809 (appaloosa konj)
Janez Kastelic + 386 41 513 829 (ameriški paint konj)

ali  na DPO VF-Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, telefon-01 4779385.

 

Še nekaj dodatnih pojasnil:

POGOJI ZA LICENCIRANJE ŽREBCEV

  • V Sloveniji se lahko licencirajo vsi žrebci pasem ameriški quarter konj, ameriški paint konj in appaloosa konj, ki so brez dednih napak, ne glede na njihovo oceno, vendar pa morajo biti ocenjeni.
  • Žrebci se glede na višino ocene razdelijo v dva razreda. Pri vseh javnih objavah licenciranih žrebcev je zraven ostalih podatkov napisan tudi razred, v katerega spada žrebec.
  • Izjemoma lahko žrebec preide iz razreda 2. v razred 1. Lastnik žrebca lahko na SS za rejo poda pisno vlogo in SS na podlagi rezultatov žrebca ( tekmovanja, dobre ocene potomcev,…) odloča, ali žrebec spada v višji kakovostni razred.

POJASNILO SIQHA GLEDE PRIDOBITVE OBVEZNE TELESNE OCENE:

Lastnike žrebcev obveščamo, da se je z oktobrom 2015 spremenila zakonodaja in Pravilnik o razmnoževanju, kjer je po novem zahtevano, da je vsaka plemenska žival registrirana. Registrirani morajo biti tudi žrebci, ki so namenjeni zgolj za lasten pripust. V primeru, da žrebci plemenijo kobile, ki niso last istega gospodarstva, pa je zahtevano, da so uradno licencirani.
Ker je osnovni predpogoj za licenciranje telesna ocena žrebca, vas opominjamo, da morate imeti za veljavno licenco žrebca le tega ocenjenega na uradnem ocenjevanju v organizaciji SIQHA. Telesno ocenjevanje bo SIQHA izvedlo v oktobru na rejski razstavi na Gradu Prestranek. Točen datum ocenjevanja bo določen kasneje.
 

PREDLOŽITEV RODOVNIKA OB ČIPIRANJU

Ob čipiranju žrebeta vsak lastnik doda kopijo rodovnika, na katerem so napisane 4 generacije, ali pa doda kopijo rodovnika matere in očeta. Ti podatki so potrebni za popolno izpolnitev IDja, kjer se vpišejo 4 generacije.

SOBOTA 3.11.2018

Horsemanship Walk &Trot

  1. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 72
  2. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 66
  3. Manca Grilj – Zippo Chic Please 63
  4. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 55
  5. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 50

Horsemanship Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 78
  2. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 74
  3. Urša Kepa – GK Dreamboy 72
  4. Janez Lukman – Zippo Chic Please 70
  5. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 58
  6. Robin Zdovc – Dry Midnight Badger 55
  7. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 50
  8. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 40

Horsemanship Rookie

  1. Urša Kepa – GK Dreamboy72
  2. Brina Dacar – SM taris sunny day66
  3. Taja Trček – RB Antar Country 62       
  4. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 50
  5. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 40        

Horsemanship Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 74     
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 71                        

Horsemanship Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 74    
  2. Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable 72

Trail Youth

  1. Matic Zobavnik – Aint She Unbreakable 70,5    
  2. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68,5
  3. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 58

      Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 0   

Trail Rookie

1. Brina Dacar – SM taris sunny day 66       

Trail Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 68,5    
  2. Tajda Marenk – Century Tabasco 59       

Trail Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 50,5       
      Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable 0        

Ranch Riding Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68,5
  2. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 63,5

 Ranch riding  rookie

  1. Brina Dacar – SM taris sunny day 63
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 59
  3. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 58,5

     

Ranch Riding Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 62                                           

Reining Rookie

 Taja Trček – RB Antar Country 0     

Reining Open

  1. Matic Zobavnik – Antarmiro 70,5    
  2. Lucija Kljun – Miss Spat O Lena 70
  3. Maruša Flajs – Miss Spat O Lena 68,5
  4. Lucija Kljun – Antarmiro 68 

              Taja Trček – RB Antar Country 0    

Reining L

  1. Taja Trček – RB Antar Country 67

TEKMA ZA POKAL ORGANIZATORJA

Horsemanship walk and trot

  1. Pia Okrogar – Luna 60

Horsemanship Youth

  1. Monika Kočar – Lipe 76       

Horsemanship Open

  1. Matej Rudolf – Benjo 60

Trail Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 65

Trail Rookie

  1. Matej Rudolf – Benjo 46,5

Ranch Riding Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 65

Ranch Riding Rookie

  1. Monika Kočar – Lipe 69

Reining L

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 63,5

             Monika Kočar – Lipe  0

ocenjevalni listi sobota

NEDELJA, 4.11.2018

Horsemanship Walk &Trot

  1. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 72
  2. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo 70  
  3. Luka Potočnik – Tic Tac Taris            68       
  4. Manca Grilj – Zippo Chic Please 60
  5. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 50
  6. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 40

 

Horsemanship Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim76
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 74
  3. Nestl Skitek – Miss Spat O Lena 72
  4. Robin Zdovc – Dry Midnight Badger 66
  5. Luka Potočnik – Tic Tac Taris 64
  6. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 60
  7. Janez Lukman – Zippo Chic Please 59
  8. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo  55       
  9. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 50

 

Horsemanship Rookie

  1. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 73
  2. Urša Kepa – GK Dreamboy 70
  3. Brina Dacar – SM taris sunny day 65      
  4. Tjaša Koselj – Snapper Flay Glo  62       
  5. Taja Trček – RB Antar Country 45       
  6. Sara Pavčič – Hot Blue Eye Cody 40

 

Horsemanship Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 72     

                             

Horsemanship Open

  1. Eva Prašnikar – Aint She Unbreakable   80       
  2. Tajda Marenk – Century Tabasco 74      

Trail Youth

  1. Matic Zobavnik – Aint She Unbreakable 68,5
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 67       
  3. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 66       
  4. Luka Potočnik – Tic Tac Taris            62       
  5. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 46,5

Trail Rookie

1. Brina Dacar – SM taris sunny day 65,5    

Trail Amateur

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 64       
  2. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 63,5    

Trail Open

  1. Tajda Marenk – Century Tabasco 61,5       
     

Ranch Riding Youth

  1. Lucija Kljun – Miss Hot Kim 68
  2. Marlene Ivančič – Sunlights Sun Glo 63

Ranch riding  rookie

  1. Urša Kepa – GK Dreamboy 65
  2. Brina Dacar – SM taris sunny day 61,5
  3. Matic Zobavnik – Zippo Chic Please 57,5    

           

Ranch Riding Amateur

  1. Kim Janezic – Dry Midnight Badger 64                                           

Reining Rookie

  1. Taja Trček – RB Antar Country 67            

Reining Open

 

  1. Matic Zobavnik – Anatarmiro 67,5
  2. Lucija Kljun – Anatarmiro 66,5 
  3. Lucija Kljun – Miss Spat O Lena 63,5

       Taja Trček – RB Antar Country   0         

 

TEKMA ZA POKAL ORGANIZATORJA

Horsemanship walk and trot

  1. Pia Okrogar – Luna 65

Horsemanship Youth

  1. Monika Kočar – Lipe 70       

Horsemanship Open

  1. Matej Rudolf – Benjo 72

Trail Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 67,5  
  2. Monika Kočar – Lipe 66       

Trail Rookie

  1. Matej Rudolf – Benjo 55,5

Ranch Riding Youth

  1. Ada Osolnik – Red Shorty Dry 64,5

Ranch Riding Rookie

  1. Monika Kočar – Lipe 69

Reining L

  1. Monika Kočar – Lipe 67
  2. Matej Rudolf – Benjo 64

       Ada Osolnik – Red Shorty Dry  0      

ocenjevalni listi nedelja